Co pić w upalny dzień?

Choć na astronomiczne lato musimy jeszcze zaczekać, to już teraz możemy cieszyć się upalnymi dniami. W tym czasie musisz zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie nawodnienie swojego organizmu. Wówczas powinieneś spożywać średnio od 3 do 3,5 l płynów. Pytanie, czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jakie napoje najlepiej spożywać kiedy słońce mocno grzeje i temperatura oscyluje na poziomie 30 stopni? Mam dla Ciebie kilka porad.
1. Złota zasada – im mniej, tym lepiej… cukru!
Im mniej cukru w naszej diecie, tym lepiej dla organizmu. Ta zasada szczególnie obowiązuje w gorące dni, bowiem słodkie napoje blokują wchłanianie płynów natomiast słodkie napoje alkoholowe mogą doprowadzić do skoków ciśnienia, które w upalne dni mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Oba rodzaje napojów zamiast zaspokajać pragnienie, potęgują je.
2. Pij wodę!
W upalny dzień, staraj się zawsze mieć pod ręką butelkę czy szklankę z wodą. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszasz, czy to rowerem, tramwajem, autobusem, czy samochodem, zabierz ze sobą butelkę z wodą. Polecam butelkę na wodę z filtrem z białego węgla, który filtruje wodę z kranu. Zatem gdziekolwiek się znajdziesz, zawsze będziesz mógł napić się wody bogatej w naturalne, zdrowe pierwiastki.
Warto również pomyśleć o termicznych naczyniach, które zachowują odpowiednią temperaturę wody na dłużej. W ofercie sklepu Decorto, znalazłam m.in. karafki i szklanki z podwójną ścianką Amo marki Vialli Design. Świetnie sprawdzają się podczas codziennego użytkowania w domu i w pracy, a dodatkowo posiadają rewelacyjny design.
3. Napoje izotoniczne
Jeśli jesteś aktywny, uprawiasz sport, powinieneś pomyśleć o funkcjonalnym bidonie, do którego będziesz mógł przelać wodę, czy napój izotoniczny. Polecam bidon Ellipse marki Rosti Mepal. Jest to nowość na polskim rynku, która została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Izotonik możesz kupić w każdym supermarkecie, ale jeśli nie lubisz „chemicznych napojów”, możesz wykonać tego rodzaju napój w domowym zaciszu. Najprostszy przepis? 1 litr wody, 50 g glukozy, sok z cytryny lub pomarańczy. Przelewasz do bidonu i możesz iść pobiegać nawet w upalny dzień:)
4. Herbata mrożona
W gorący dzień, możesz usiąść na tarasie i odpocząć popijając wcześniej przygotowaną herbatę mrożoną. Warto zaopatrzyć się w białą lub zieloną herbatę. Aby wydobyć z niej jej wyjątkowy smak i aromat, zadbaj o odpowiedni zaparzacz do herbaty oraz foremki do lodu. Wybierz z oferty Decorto, na pewno będziesz zadowolony z jakości zamówionych produktów. Pamiętaj, aby przygotować smaczną herbatę, należy zalać 2 łyżki herbaty 1 litrem wody, a jej temperatura powinna wynosić 80 stopni. Po kilku minutach „parzenia”, możesz dodać sok z cytryny, listki mięty oraz lód. Nietypowe foremki do lodu, np. w kształcie kulek lub pałeczek, możesz kupić w Decorto. W przypadku serwowania herbaty mrożonej w 100% sprawdzą się szklanki termiczne Amo, które zachowują odpowiednią temperaturę przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *