Jak serwować owocowe desery?

Sezon na owoce otwarty, a tym samym na pyszne, kolorowe desery. Aby jednak zachęcić (szczególnie dzieci) do zjedzenia owocowej przekąski nie wystarczy podać gościom owoce na stół. Podejrzewam, że nie spotkają się ze szczególnym zainteresowaniem, ale jeśli uruchomimy swoją kreatywność, efekt na pewno będzie odwrotny. Jak zatem serwować „bomby witaminowe”? Mam dla Ciebie kilka prostych rad.

Po pierwsze: jakość!
Jeśli będziesz nawet będziesz podawać owoce na złotej paterze, czy wysadzanej kryształkami Swarovskiego, ale będą one nieświeże, poobijane czy brudne, nikt nie poczęstuje się takim owocem.
Dlatego, przed serwowaniem wybierz tylko te owoce, które rzeczywiście nadają się do zjedzenia, umyj je ciepłą wodą i delikatnie osusz na durszlaku.

Jakie narzędzia?
Podczas spożywania owoców największy problem z reguły stanowi ich wielkość oraz niejadalne pestki.
Przygotuj więc, dobrej jakości nóż do obierania lub obieraczka do owoców i warzyw, nóż do krojenia, polecam noże marki Fiskars – są naprawdę niezawodne! Do przyrządzenia smacznego deseru przyda się również wydrążarka do owoców, drylownica czy łyżka do lodów, a także deska do krojenia oraz naczynia do serwowania.

Niebanalna forma serwowania
Desery możesz przygotować w specjalnych naczyniach deserowych: pucharkach czy miseczkach. Zachęcam Cię do odwiedzenia sklepu internetowego Decorto.pl, gdzie znajdziesz pucharki i miseczki deserowe Livio od Vialli Design w pięknych, żywych, typowo wiosennych kolorach – robią niesamowite wrażenie. Coraz częściej jednak możemy spotkać się z bardziej oryginalnym serwowaniem słodkich przekąsek, np. w szklankach czy słoikach. Taka forma wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród dorosłych ale i dzieci, przez co chętniej spożywają owocowe przekąski. Zobaczcie koniecznie szklanki z podwójną ścianką Amo od Vialli Design – idealne zarówno na napoje, koktajle jak i desery oraz słoiki marki Kilner.
Zadbaj również o odpowiednio dobrane sztućce deserowe, możesz wybrać klasyczne np. marki Kulig, Kassel, czy Edenberg lub bardziej nowoczesne np. Tullio, Mia, Furio od Vialli Design.
Jeśli chcesz przygotować owocowy deser lodowy dla dzieci, wypróbuj foremki do lodów Lekue dostępne w Decorto.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *