Lunch czy LunchBox? Startujemy z gotowaniem!

Gotowanie, choć na początku przez wielu przeklinane, to z czasem okazuje się, że to świetna forma rozrywki, szczególnie jeśli do pomocy masz bliskie osoby. Można miło spędzić czas podczas krojenia, smakowania, mieszania… Trudne do wyobrażenia? Do czasu…
Skupmy się jednak na sednie sprawy. Nasuwają się podstawowe pytania: od czego zacząć, jakie narzędzia są mi niezbędne, jaki w ogóle ma to sens, skoro mogę zjeść lub zamówić jedzenie w restauracji?

Jeśli Twój 8- lub 10-godzinny tryb pracy jest przyczyną spożywania szybkich i nie zawsze zdrowych posiłków na mieście, to czas, aby przejść na fazę „slow”, przynajmniej w miarę możliwości. Uwierz mi, da się! Jak to zrobić?

Większe zakupy wystarczy zrobić dwa razy w tygodniu, a zdrowe posiłki możesz przygotować na kolejne 3-4 dni, tym samym oszczędzasz nie tylko zasoby swojego portfela ale też czas, nerwy, a na dodatek wiesz co jesz i możesz być dumny z tego, że potrafisz sam zadbać o siebie i swoich bliskich.

Podczas gotowania możesz skorzystać z tradycyjnych stalowych garnków, ważne, aby zainwestować w garnki raz i porządnie, na długie lata. Dlatego warto pomyśleć np. o garnkach Kassel czy Silit. Jakość tych garnków na pewno spełni Twoje oczekiwania, a dodatkowo będą one również pełnić funkcję estetyczną w Twojej kuchni.
Jeśli jednak lubisz testować innowacyjne produkty, warto pomyśleć o naczyniach do gotowania Lekue. Dlaczego?
Ponieważ marka Lekue wprowadziła do swojej oferty naczynia, w których ugotujesz ryż, kaszę czy makaron zaledwie w kilka minut! Wystarczy wlać do naczyń wodę, wsypać produkt i włożyć do kuchenki mikrofalowej. Lekue posiada również w swojej ofercie zestaw do gotowania na parze, w którym można przygotować dwie potrawy w tym samym czasie.
Kolejnym ważnym narzędziem podczas gotowania, na które warto wydać kilka złotych więcej (choć nie zawsze) jest nóż – solidny, dobrej jakości nóż Fiskars czy Victorinox na pewno spotka się z Twoim uznaniem. Zobaczysz, jak łatwo i szybko można pokroić mięso, posiekać pietruszkę, czy obrać marchewkę. Fiskars i Victorinox oferuje również porządne obieraki, w które warto zainwestować.

Jeśli masz problem z odmierzaniem wszelkiego rodzaju substancji i produktów, powinieneś zaopatrzyć się w wagę kuchenną i miarkę. Jeśli chcesz zakupić wszystkie niezbędne sprzęty za jednym zamachem, proponuję zajrzeć do internetowego sklepu Decorto. Tam na pewno znajdziesz wszystko, co potrzebujesz również miarki np. marki Joseph Joseph czy wagi kuchenne Allison w bardzo przystępnych cenach.

Ok, w takim razie czas na przyrządzenie pierwszych, pełnowartościowych posiłków na kilka kolejnych dni, np. do pracy. Przykładowe przepisy możesz znaleźć m.in. w serwisie YouTube np. https://www.youtube.com/channel/UC_rcaft7EzSW-K31QXW6aCg Filmiki są skonstruowane w taki sposób, aby pokazać jak najwięcej w jak najkrótszym czasie.
Przyznam szczerze, że oglądając takie video, trudno pomyśleć, że gotowanie może być tak proste. Możesz przyrządzić sałatkę z kurczakiem na cztery różne sposoby w pół godziny, włożyć do lodówki, a codziennie rano nie musisz martwić się o lunch w pracy. Komfortowo, prawda? Jeśli mówimy już o lunchu, koniecznie zaopatrz się w pudełka typu lunchbox np. od Black+Blum czy Joseph Joseph. W ofercie Decorto, znajdziesz również takie, które posiadają miejsce na sos oraz sztućce w zestawie, czyli wszystko pod ręką – otwierasz i jesz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *